O firmie

EKOJABŁONKA & EKONIEDALEKO

      PROFESJONALNA PRODUKCJA EKOLOGICZNA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Nasze zaprzyjaźnione ze sobą gospodarstwa ekologiczne uruchamiają wspólny projekt, w którym wychodzimy do klientów z propozycją zakupów on-line świeżych owoców, warzyw i soków z dostawą do domów.

 

Czym się różni nasza inicjatywa od innych firm oferujących w sieci dostawy owoców i warzyw?

  • Projekt ten jest pomysłem sprzedaży produktów realnych gospodarstw, a nie kolejną firmą handlującą towary nastawioną na zysk „tanio kupić, drogo sprzedać”

  • Forma sklepu internetowego i dostaw do domu jest wynikiem zapotrzebowania naszych stałych klientów zaopatrujących się w obu gospodarstwach w owoce i warzywa od kilku lat.

  • Za jakość oferowanych produktów odpowiadamy własnym wizerunkiem, istnieje także możliwość odwiedzenia naszych gospodarstw i przyjrzenia się jak produkowane są owoce i warzywa.

     

    KIM JESTEŚMY?

EKOJABŁONKA

Hubert Filipiak – od przeszło 15 lat prowadzi rodzinne gospodarstwo sadownicze we wsi Rembertów koło Tarczyna, 30 km na południe od Warszawy. Jest przedstawicielem piątego pokolenia swojej rodziny, która uprawia ten sam kawałek ziemi od ponad 160 lat i mieszka tu ze swoją cudowną rodzinką w drewnianym domu stawianym jeszcze w latach dwudziestych przez jego dziadka.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ale nie studiował Sadownictwa, co by wydawało się logiczne w jego przypadku, a Ochronę Środowiska ze specjalizacją Ochrona Przyrody, kończąc studia z wyróżnieniem i nagrodą Rektora SGGW. W 2016 roku przestawił całą produkcję w swoim sadzie owocowym na profil ekologiczny, uzyskując w 2019 roku wyczekiwany certyfikat BIO, potwierdzający standardy ekologiczne produkowanych w jego sadzie owoców. W 2019 roku został oznaczony medalem „Zasłużony dla rolnictwa” przyznawanym przez Ministra Rolnictwa RP, m.in. za promowanie rolnictwa ekologicznego.
Jego gospodarstwo Ekojabłonka, poza dostarczaniem owoców ekologicznych do sklepów i hurtowni ekologicznych, bezpośrednio zaopatruje w owoce ponad 200 rodzin w Warszawie i Łodzi zrzeszonych w kilkunastu kooperatywach zakupowych. Dostarcza także swoje produkty do szkół i przedszkoli oraz kilku platformom internetowym oferującym owoce ekologiczne on-line.

 

EKONIEDALEKO

Grzegorz Kowalik - od 20 lat prowadzi rodzinne, blisko 60 hektarowe gospodarstwo warzywne we wsi Piaski, kilka kilometrów od Konstancina i kilkanaście kilometrów od warszawskiego Wilanowa. Pochodzi on ze starego rodu Cinaków, którzy gospodarują na tych ziemiach od ośmiu pokoleń, od 1714 roku. Grzegorz przejął gospodarstwo w bardzo młodym wieku, jako zaledwie dwudziestolatek i prowadzi do dziś z ogromnym sercem, zaangażowaniem i pasją.
W 2004 roku ukończył wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na warszawskim SGGW,tam też poznał studentkę, swoją przyszłą żonę Agnieszkę, dziewczynę z miasta, przyrodniczkę, miłośniczkę wsi,natury i zdrowego trybu życia.
W 2016 roku po wieloletnich namowach żony, Grzegorz eksperymentalnie przekształcił niewielki skrawek swojego gospodarstwa w uprawę ekologiczną, tak powstało nasze wspólne, małżeńskie przedsięwzięcie Eko-Niedaleko. W 2018 roku otrzymaliśmy pierwszy certyfikat na uprawę warzyw.
Dzisiaj Eko-Niedaleko to malowniczo położone w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły, na nieskażonym gruncie,12 hektarowe gospodarstwo ekologiczne objęte certyfikatem bio. Co roku poszerzamy swoją działalność przyłączając kolejne hektary pod uprawy bio. Zaopatrujemy warszawskie kooperatywy, sklepy specjalistyczne oraz sieciowe o profilu bio, a także rynek hurtowy i eksportowy.

 

CO ŁĄCZY OBYDWA GOSPODARSTWA?

Pierwszy raz spotkaliśmy się w 2017 roku przy okazji zgłębiania tajników produkcji ekologicznej. Szybko odkryliśmy, że mamy ze sobą bardzo dużo wspólnego - podobny pomysł na prowadzenie swoich gospodarstw ekologicznych, podobną skalę produkcji i związane z tym wyzwania i problemy, lokalizację blisko Warszawy, a przede wszystkim nowoczesne i w pełni profesjonalne podejście do produkcji ekologicznej, wynikające z chęci oferowania naszym klientom certyfikowanych produktów ekologicznych najwyższej jakości.

Mając świadomość, że produkowane przez nas płody rolne – owoce i warzywa - idealnie się uzupełniają, naturalnym stało się wspieranie się w produkcji ekologicznej. Chwilę później pojawiły się plany na połączenie sił przy sprzedaży naszych produktów, zarówno w dużej skali hurtowej, jak i klientom indywidualnym. Projekt wspólnego sklepu internetowego z dostawą świeżych owoców i warzyw do domów klientów jest jednym z nich, zapraszamy więc do zakupów i sprawdzenia jakości naszych produktów!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl